Dzień w diecezji - 26 września 2017

26 września w diecezji

g. 15 sztafeta modlitwy o powołania kapłańskie – Poręba Dzierżna, parafia św. Marcina.

g. 19.30 kurs modlitwy medytacyjnej Pismem Świętym w Parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie.

 

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 9.30 - 11.00 ks. Rafał Stępniewski

g. 11.00 - 12.30 ks. Zenon Pikuła

g. 15.00 - 16.30 Księża Pallotyni

g. 16.30 - 18.00 ks. Andrzej Nackowski

Margaretki: modlą się i pielgrzymują

W przyszłą sobotę, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, serdecznie zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Modlitewne spotkanie osób modlących się za kapłanów rozpocznie się nabożeństwem drogi krzyżowej o g. 10, a pół godziny później zebrani wysłuchają konferencji ks. Bogusława Nagela (opiekuna krajowego Apostolatu MARGARETKA). O g. 11 odprawiona zostanie Msza św. Osoby z naszej diecezji wezmą też udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Margaretek do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 14 października.

Czytaj więcej

Formacja kobiet o Internecie

Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji – Przyjaciele Jezusa zaprasza na pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie formacji kobiet poświęcone tematowi "Internet dobry od Boga". Od września spotkania odbywać będą się w sosnowieckim Karmelu. Jak cieszyć się z korzystania z Internetu, mieć satysfakcję a jednocześnie czuć się bezpiecznie? Jak nie ulegać socjotechnice w Internecie (bezpieczne korzystanie z Internetu)? Konferencję poprowadzi: Anna Suchańska - informatyk, trener IT, nauczyciel. Spotkanie odbędzie się 28 września (czwartek) o g. 20 w Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25).

Czytaj więcej

Ankieta przed Synodem o młodzieży

W przyszłym roku w Rzymie odbędzie się XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Kościół chce pomóc młodym, ale także wsłuchać się w ich radości, problemy i oczekiwania. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia przygotowanej przez Konferencję Episkopatu Polski ankiety dla młodzieży między 16. a 29. rokiem życia. To znakomita okazja aby zabrać głos i powiedzieć czym jest i jakie miejsce w naszym życiu zajmuje wiara! Zapraszamy na stronę http://synod2018.pl/

Ku wolności - spotkanie z A. Wojciechowskim

Jednym z największych darów Boga, które otrzymałeś jest Twoja wolność. To dzięki niej możemy rozeznawać i podejmować decyzje. Jesteśmy wezwani aby stać na straży swojej wolności. Pośród rzeczywistości, które próbują nam ją odebrać znajdują się czynniki emocjonalne, psychologiczne, wynikające bądź z naszych naturalnych uwarunkowań, bądź z historii naszego życia. Chcemy stanąć ponad nimi! Wyrusz z nami ku pełnej wolności- zapraszamy Cię na spotkanie z Andrzejem Wojciechowskim, z którym poznamy wpływ życia w środowisku osób uzależnionych na myślenie, emocje i decyzje dorosłych mężczyzn. Przyjdź, by żyć pełnią wolności w Chrystusie.

Czytaj więcej

Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Modlitwa o uzdrowienie z choroby ciała i duszy i uwolnienie od trudności duchowych w kościele św. Stanisława w Sosnowcu przy ul. Kalinowej 170 (Sosnowiec Dańdówka) odbywa się w każdy pierwszy piątek miesiąca (z wyjątkiem wakacji) o godzinie 17.00. Najpierw jest okazja do skorzystania z Sakramentu Bożego Miłosierdzia – spowiedzi św. W wielu przypadkach spowiedź święta to pierwszy i najważniejszy egzorcyzm, w którym bardzo często dokonuje się całkowite duchowe uzdrowienie, albo uwolnienie od duchowych trudności. Potem jest Msza Święta, po której w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu trwa modlitwa o uwolnienie ze skutków różnych zgubnych dla duszy działań, modlitwa o uzdrowienie od choroby duszy i ciała. Za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka odmawiany jest specjalny egzorcyzm z dopuszczonego przez Księdza Biskupa Rytuału Egzorcyzmów. Modlitwę kończy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z nałożeniem rąk. Dobrze jest uczestnictwo w tej modlitwie poprzedzić odpowiednim przygotowaniem poprzez spowiedź i ewentualną konsultację z Księdzem Egzorcystą.

Czytaj więcej

Ruch czystych serc zaprasza!

Zapraszamy na spotkania Ruchu Czystych Serc. Ruch promuje zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, a przede wszystkim pielęgnowanie relacji z Jezusem, poprzez m.in. codzienną modlitwę i życie sakramentalne (częstą Eucharystię i regularną spowiedź św.), oraz podjęcie konkretnej pracy nad sobą – to sprawdzona droga do prawdziwej czystej miłości. Spotkania odbywają się w 2 i 4 czwartek miesiąca w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu (ul. Sosnowa 1).

Czytaj więcej

Ziarno Słowa - 24 września

W każdą niedzielę zapraszamy do czytania i rozważania Ewangelii z ks. Tomaszem Zmarzłym w cyklu "Ziarno Słowa" przygotowanym przez portal TVDG.PL

30 września dziękczynienie za budujących kościoły

W roku srebrnego jubileuszu diecezji sosnowieckiej pamiętamy o księżach - budowniczych kościołów. 30 września w Będzinie odbędzie się specjalna Msza św. w intencji budowniczych, na którą zaprasza Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Czytaj więcej

Biskup na 160. rocznicy olewińskiej kapliczki

10 września Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej w podolkuskim Olewinie w 160. rocznicę jej powstania. Kapliczka z sygnaturką ufundowana została przez Mikołaja i Ludwikę Uckich w 1857 r. Na szczycie jej frontu zachowała się płyta erekcyjna. Obok kapliczki znajduje się płyta poświęcona mieszkańcom wsi, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.