Sosnowiec: Inauguracja budowy prokuratury

Od wmurowania i poświęcenia kamienia węgielnego rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja budowy nowej siedziby Prokurator Rejonowych Północ i Południe w Sosnowcu, zlokalizowanych przy ul. Janowskiego. W uroczystości, która odbyła się w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, udział wzięli Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz przedstawiciele prokuratury rejonowej i okręgowej, Policji i Służby Więziennej.

Nawiązując do planów budowy w sąsiedztwie kolejnych obiektów, m.in. sądu, aresztu czy komendy policji Biskup wyraził życzenie, by teren zamienił się w "mały Watykan sosnowieckiej sprawiedliwości". Warto zwrócić uwagę, że w prace nad powstaniem budynku zaangażowani będą więźniowie. Wszystko dzięki promowanemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości programowi aktywizacji zawodowej osadzonych.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.